Astrologia - wpływ „ciał niebieskich” na życie

Czym jest horoskop?

Wiedza astrologiczna jest umiejętnością czytania z rysunku horoskopu o przeznaczeniu i losach pojedynczych ludzi oraz społeczności, pomocna jest w zrozumieniu wpływu na różne zachowania się ludzi, ich związków i zależności. Horoskop jest portretem, który więcej mówi niż psychoanalityk po długich i kosztownych konsultacjach, jest symbolem ludzkiego życia.


Horoskop jest rysunkiem, czyli schematyczną mapą nieba przedstawiającą stan położenie słońca, księżyca i innych planet układu słonecznego widzianych w określonym momencie czasu, w chwili urodzenia i z określonego miejsca na ziemi, miejsca urodzenia. Pokazuje kosmiczny związek (konfiguracja ciał niebieskich) z życiem ludzi ukazany w chwili ich narodzin. Ma znaczący, choć niewyjaśniony do końca wpływ na potencjał życiowy, którym człowiek dysponuje. Na każdej osobie w momencie urodzenia został odciśnięty typ wrażliwości kosmicznej. Poznając te możliwości, można się dowiedzieć o swoich ukrytych talentach, predyspozycjach i zdolnościach, które mogłyby się nigdy nie ujawnić. Interpretacja horoskopu umożliwia szybko i niezawodnie poznać swoje predyspozycje, możliwości i problemy. Poznając je, pomaga zrozumieć i lepiej wykorzystać swój życiowy potencjał oraz pozbyć się problemów i wad.

Wiadomo, że elementarnym pragnieniem każdego człowieka jest doznanie szczęścia, a szczęście zaczyna się od poznania samego siebie(Sokrates).


Właściwie zrobiony i odczytany horoskop pozwala poznać słabe i silne punkty swojego charakteru. Pozwala także poznać przyszłość i wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski, które pomagają w chaosie codzienności znalezienie porządku, wzoru pomocnego przy kształtowaniu swojej osobowości i uaktywnieniu rozwoju swoich możliwości. Jednak nie wszystko zależy od położenia planet i gwiazd w chwili urodzenia oraz w dalszym życiu.
Wybór i pokierowanie rozwojem swojego życia zawsze należy do ludzi (wolna wola).
Znając swój potencjał życiowy, łatwiej jest podjąć właściwe decyzje.


Uwaga! Nie należy w każdym przejawie swojego życia upatrywać wpływów kosmosu. Można wtedy ulec złudzeniu, że nic od nas nie zależy, gdyż wszystko i tak zostało zapisane w konfiguracjach planetarnych. Nie polecam uzależniać się od wpływu kosmosu na swoje życie, ponieważ horoskop urodzeniowy nie jest niezmienny przez całe życie, podlega oddziaływaniu tranzytów i progresji planet nie tylko Twoich, ale i innych ludzi oraz społeczności. Przyszłość zależy od pracy nad sobą, zrozumienia sytuacji w jakiej się osoba lub osoby znalazły, należy pamiętać, że każdy człowiek ma wolną wolę.
→Już w starożytności Cyceron tłumaczył, że złe przepowiednie nie są wcale nieodwracalną groźbą, ale ostrzeżeniem przed zagrożeniem pozwalającym w porę zaradzić przyszłemu nieszczęściu. Dobrym hasłem jest starożytna zasada: „powiadomieni, ostrzeżeni” i temu powinna służyć wiedza z opisu horoskopu.


Proponuję nauczyć się rozpoznawać wpływ ciał kosmicznych i oswoić się z nimi, aby móc je traktować jak zmienne wpływy warunków atmosferycznych. Przecież naturalną jest zmiana planów dotyczących np. podróży, kiedy pogoda jest dla nieodpowiednia, czy przełożenie zaplanowanego spaceru, gdy na dworze szaleje zamieć.

Proponuję traktować z uwaga i rozwagą planetarne wpływy jako swego rodzaju astrologiczną pogodę. Znając ją można pełniej wykorzystać chwile słońca i życiowej pogody oraz zabezpieczyć się przed „złą pogodą". Myślę, że warto wiedzieć o sobie więcej i wykorzystać „mapę swoich życiowych potencjałów” po to, aby świadomie i mądrze kształtować swoje życie. Na zakończenie życzę powodzenia w przyszłym rozważnym kształtowaniu życia, po zapoznaniu się ze swoim potencjałami życiowymi (być może z ukrytymi talentami oraz możliwością usunięcia problemów i ewentualnych wad).

Moje motto to: „Żyjemy po to, aby się wspierać i przestać wzajemnie się niszczyć”.