bioenergoterapia - naturoterapie - naturalne środki lecznicze

Jest stosowane na świecie wiele różnych terapii naturalnych, prostych, tanich i skutecznych. Także jest wiele prostych przyczyn powstawania chorób i sposobów ich usunięcia, o czym większość ludzi, w tym lekarze nie mają pojęcia. Trudno by je wszystkie tu wymienić, ale jedna z najprostszych jest terapia odpowiednia, indywidualnie dobrana Dieta. Są Zioła, Posty lecznicze i zdrowa dieta (jarska). Należy się oczyścić, odtruć z toksyn, odkwasić, odśluzować, odflegmić, uaktywnić i zwiększyć odporność, uregulować przemianę materii. Zastosować dietę bez zatruwania się oraz profilaktykę, ochronę przed chorobami.

Stosować naturalne witaminy (mówi się, że witaminy chemiczne są przyswajane w 10-12%), warzywa, ruch (aby układ limfatyczny był sprawny, potrzebny jest ruch), zdrowe ćwiczenia gimnastyczne, zdrowy, prawidłowy kręgosłup i ciało. Następnie polecam wszelkie naturalne sposoby, w tym ziołolecznictwo, kąpiele wodne i ziołowe, lewatywy, masaże, akupunktura i akupresura, ustawianie kręgosłupa (już ksiądz Pawłowski opisał w 1926r przyczyny wielu chorób spowodowane uciskiem na krążki międzykręgowe). Każda kobieta po porodzie powinna ustawić kości miednicy i kręgosłupa, nie byłoby wielu tzw. „chorób kobiecych” (dotyczy to także mężczyzn – „choroby męskie” ), za które odpowiedzialny jest kręgosłup lędźwiowy.

Warto wiedzieć, że w organizmie jest bardzo ważna żółć czarna – właściwa jej ilość to 4,0-4,5mg, wspomina o niej Hipokrates, ale medycyna nie może jej zlokalizować, wie o niej, ale w diagnozach jest pomijana. Jest ważna, warto zadbać o jej prawidłową ilość. Naturoterapią jest właściwe (przeponowe) oddychanie dobrym powietrzem, picie czystej, zdrowej wody, dbałość o osobowość (przyczyna wielu chorób jest zachwiana równowaga psychiczna). Dbać o profilaktykę, zwiększać wiedzę o zdrowym trybie życia, przestać ignorować swoje zdrowie i życie. Znaleźć czas wyłącznie dla siebie i na pozytywne zmiany.

Polecam książki - J.Aleksandrowicz. i I.Gumowska. "Kuchnia i Medycyna" wyd.1986r. Na początku książki, na str. 19 autorzy przedstawiają obrazowo medyczne metody lecznictwa – „Służby Zdrowia”. Prof. Aleksandrowicza „Nie ma nieuleczalnie chorych” oraz wiele innych starych, dobrych publikacji, gdzie rzetelnie przedstawiono wpływ diety i ruchu na zdrowie.