bioenergoterapia - ziołolecznictwo - naturalne środki lecznicze

Lecznicza moc ziół

W połowie zeszłego stulecia zwolennicy ziołolecznictwa twierdzili, że zioła to jest farmacja babć, która została zwyciężona i wyparta (nawet z wyższych uczelni) przez chemię. Leki chemiczne są źle przyswajalne, likwidując chorobę, działają szkodliwie na inne organy – patrz „Leki współczesnej Terapii”. Leczenie chemicznymi antybiotykami nie daje oczekiwanego efektu oraz niszczy wszelkie pożyteczne mikroorganizmy, w tym florę bardzo ważnych dla zdrowia jelit. Wielu lekarzy nadużywających leków chemicznych przy wypisywaniu recept przestało o tym pacjentów informować. Leczenia środkami chemicznymi przynosi coraz więcej rozgoryczeń i zawodów, a nawet szkód. Obecnie następuje powrót do naturalnych metod leczniczych, w tym do ziół.

Metody leczenia ziołami są bardzo stare, sprawdzone praktycznie od tysięcy lat. Jednak ziół nie da się opatentować, więc koncerny farmaceutyczne w każdy możliwy sposób dyskredytują ich niezwykłą moc leczniczą. Jest na świecie wiele roślin leczniczych zawierających skuteczne, naturalne i dobrze przyswajalne związki leczące wiele chorób, w tym te, które medycyna uważa za nieuleczalne.

Zioła swoje cudowne właściwości działania zawdzięczają zawartości wielu naturalnych substancji leczniczych, w tym witaminy oraz makro i mikro elementy – pierwiastki życia. Są dobrze przyswajane przez ludzi, zwierzęta, rośliny. Odpowiednio wyhodowane, zebrane w odpowiednim czasie i właściwie dobrane, są skuteczne, tam gdzie leki chemiczne nie działają, a nawet szkodzą.

Dlatego mówi się, że zioła mogą czynić cuda.